Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік

Звіт

Дата: 15 березня 2021 о 16:03, Оновлено 16 березня 2021 о 18:11
Автор: Біла М. Я.

Аналіз дистанційної роботи в Довгівському НВК на період

з 12.03.2020 по 29.05.2020 року

Дистанційне навчання – це насамперед навчання. Тому процес організації і теорії навчання нікуди не діваються, просто з’являється інший спосіб зв’язку.

Тобто, в дистанційному навчанні дитина має пройти шлях від сприйняття інформації до її розуміння, запам’ятовування, можливо, відтворення, використання на різних рівнях. Якщо далі розглядати таксономію Блума – то і до створення чогось нового.

ЗАСОБИ ЗВ’ЯЗКУ

Залежно від засобів зв’язку, можна організовувати різне дистанційне навчання.

  • Телевізійні уроки від педагогів учні бачили на Всеукраїнській школи онлайн.

- Сучасні технології, інтернет призвели до появи нових способів дистанційного навчання. Наприклад, Viber – дистанційний герой української освітньої системи і безпосередньо нашої школи.Виявилося, що це один із найпоширеніших засобів зв’язку, який можна використовувати  для дистанційного навчання і саме ним найбільше скористалося , вчителів нашої школи. До цієї групи належать : Біла М.Я., БілийІ.В, Красножон Г.В., Протас У.В., Совтус О.М., Стропиль І.Б., Гавриш О.Р., Марціно І.І, Левицький М.В.

- Ще одим засобом звязку став «Google room",- листування в якому вчителі переписувалися з учнями, вчителі відправляли завдання учням, а учні відправляли виконані завдання на перевірку вчителям.Ним скористалися Совтус І.М., Лесюк У.М.

РІЗНІ УМОВИ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Є різні соціальні умови, в яких живуть учні:

  • Є учні, які живуть у складних життєвих обставинах. Для них організований був простий телефонний зв’язок , за допомогою якого вчителі могли пояснити учням матеріал і поставити запитання, на які учні відповідали.
  • Є різні технологічні моменти, які пов’язані, знову ж таки, з тим, в яких умовах живуть діти – у багатьох просто немає інтернету.

Вчителі теж опинилися в різних умовах. Дуже радує, що в багатьох вчителів знайшлась віра в себе і вони почали робити те, що мали робити, – встановлювати будь-який зв’язок зі своїми учнями, а далі вчитися, вибудовувати дистанційне навчання.

Дистанційне навчання виявило:

  • Є група учнів, яким складно навчатися в таких умовах, що їм потрібна підтримка.

Уміння критично мислити, працювати з будь-якою інформацією, навички саморегуляції – виявилися не просто не сформованими, а й невідомими до цього моменту.

ЗМІСТ ОСВІТИ І ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ

Дистанційне навчання може бути синхронним і асинхронним.

Синхронне:

  • Це “прямий ефір”, дитина контактує через засоби зв’язку безпосередньо з учителем. Це відео-, аудіозв’язок, спілкування в чаті та виконання завдань на платформах, якими користувалися наші вчителі, такі як, Совтус І.М  працював разом з учня ми в «Google room",  Совтус О.М., Марцінко І.І  створювали відеоконференції в онлайн Viber.
  • Вчителі намагалися підтримати дітей, різними способами. Навіть коли вчителька надсилає смайлик, добрі слова, то це для дітей вияв людськості. Це спричиняє розуміння дитиною, що вона долучена до спільного процесу. 

Асинхронне:

  • Потребує самостійного планування або планування за допомогою вчителя, дедлайнів.
  • Ми зараз маємо справу з жорсткими і гнучкими дедлайнами. Гнучкі дедлайни кращі: коли не встигаєш – то додається час на доопрацювання.
  • Може відбуватися через електронне листування.
  • Асинхронне дистанційне навчання так само потрібне, як і синхронне, тому що є діти, яким потрібно більше часу на опрацювання тієї чи іншої теми. Також є діти з різними освітніми потребами, тож так забезпечується диференціація.
  • Перевага асинхронного дистанційного навчанням ще в тому, що його можна планувати, виходячи з наявних умов. Це коли учні користуються маминим  комп’ютером чи телефоном, роблячи так, щоб це навчання відбувалося.
  • Цим методом так чи інакше працювали всі вчителі – предметники.

Найкращий результат має гібридне навчання – коли ми зустрічаємось із дітьми в синхроні (наприклад на відеоконфереції) і водночас застосовуємо асинхронне навчання.

ПРАВИЛА ПІД ЧАС ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

На початку дистанційного навчання класні керівники пояснили і надали інформацію усім батькам, як школа, а саме , як учні працюватимуть під час дистанційного навчання.Крім того всі вчителі- предметники надавали розяснення та поради, щодо виконання тих чи інших завдань та при вивченні нового матеріалу в режимі онлайн.

Учні разом з учителями працювали  у «Google room»   та інших платформах, але заздалегідь учні були ознайомлені з розкладом занять, та з вивченням тих чи інших тем з усіх предметів. Адже розклад заннять висвітлювався на шкільному сайті протягом усього карантину.

ОЦІНЮВАННЯ

МОН рекомендує – зосередитись на формувальному оцінюванні, перевірці на розуміння. Формувальне оцінювання має на меті зрозуміти, де помилка, чому дитина чогось не розуміє і допомогти їй налагодити навчання, щоб усе ж таки опанувати навчальний матеріал і саме цим користувалися вчителі під час перевірки робіт (контрольних робіт).

Адже формувальні оцінки суттєво не впливають на підсумкові. Якщо учень чогось не знаєте, помилився, то це лише можливість подивитися, як можна налагодити співпрацю і навчання.

ЗВОРОТНИЙ ЗВ’ЯЗОК

Акцент у більшості світових практик робиться на формувальному оцінюванні і зворотному зв’язку. Головне – це допомога учням вчитися.

Ми чомусь думаємо, що якщо дитина подивилася відео, то вона одразу все зрозуміла і зможе виконати вправу. Проте деякі діти можуть і сорок разів подивитися, але не зрозуміти, що відбувається. Тому зворотний зв’язок повинен обов’язково бути.

Зворотний зв’язок:

  • Має бути конкретним, прозорим і чітким. Він має спричинити зміни в поведінці, але не через страх, а тому, що учень зрозумів помилку і хоче її виправити.
  • Має бути зручним. Зручним для дітей, батьків і вчителів.
  • Має бути своєчасним. Якщо учень чекає на зворотний зв’язок від учителя тиждень – це може спричинити непорозуміння, не дуже чітку систему навчання. Звісно, навантаження під час дистанційного навчання на вчителя колосальне.
  • Постійність. Зворотний зв’язок не може бути час від часу, він має бути постійним і послідовним. Саме так ми можемо дійсно чогось навчити дітей.
  • Зворотний зв’язок повинен бути в становлений  робочий графік вчителя з урахуванням його вихідих.

ПІДСУМОК

Докорінні зміни в соціально-економічних умовах життя українського суспільства спричинили суттєві перетворення в системі освіти. Сьогодні перед школою постає завдання – не просто дати учням певні знання й уміння, а сформувати таку людину, яка здатна творчо мислити, приймати рішення й адаптуватися за будь-яких умов. Це вимагає перебудови діяльності педагога і, в першу чергу, його взаємодії з учнем на користь процесів саморозвитку й самоорганізації. Розв’язанню таких завдань значною мірою сприяє організація  інноваційної діяльності.

      Дистанційне навчання в 2019-2020 н. р.– це початок змін, початок змін в системі освіти. Вчителі виступають в ролі «Pioneеr» . Ці зміти вже запущені і перед кожним вчителем постає завдання увійти в течію під назвою «Дистанційне навчання». Багато нового наші вчителі вже зробили в цьому напрямку, але в ніякому разі не можна зупинятися на досягнутому, потрібно шукати нові методи і форми роботи, нові можливості. Бо попереду новий навчальний рік і вже ненове Динстанційне навчання .        

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.