Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік

Матеріально-технічне. кадрове,навчальо-методичне , інформаційне забезпечення , охорона праці

Дата: 16 березня 2021 о 11:52
Автор: Біла М. Я.

Довгівська гімназія  Єзупільської селищної  ради – комунальний заклад, засновником якого є  Єзупільська селищна рада  Івано-Франківського району Івано-Франківської області. 

  Заклад освіти розміщений на земельній ділянці площею  0,8701 га, на яку наявний державний акт на право постійного користування. Земельна ділянка огороджена. 

  Навчальний корпус  Довгівської гімназії –  двоповерхова будівля загальною площею  1285 м². Заклад освіти забезпечений навчальними приміщеннями: 9 кабінетів  площею  382 м²; спортивним залом та спортивним майданчиком  для проведення занять з фізичної культури;    їдальнею. Усі здобувачі освіти отримують гаряче харчування у їдальні на 60 посадкових місць. В кабінетах є дошки, меблі, парти, учнівські столи, крісла в достатній кількості. Всі вікна і  частина дверей в будівлі  гімназії   замінені на енергозберігаючі. На першому  поверсі є внутрішні туалети, туалетні кімнати забезпечені усім необхідним (наявні рукомийники, мило, туалетний папір, паперові рушники, електросушки).Є усі необхідні дезінфікуючі засоби. Капітальний ремонт зовнішньої каналізації проведено в 2018 році. Котельня гімназії – це окрема будівля, працює на  газі  і забезпечує теплом приміщення навчального корпусу. Водопостачання забезпечується водопроводом  із закритої свердловини, які знаходяться на території  гімназії  

    У  гімназії  здійснюються заходи щодо інформатизації  та комп’ютеризації, а саме:

  • навчальні  та адміністративні кабінети підключені до мережі «Інтернет»;
  • ведеться робота  і постійне оновлення веб-сайту  гімназії ;
  • проводиться активація даних ліцею у електронному ресурсі «ІССУО», «КУРС. ШКОЛА» та «Освіта Прикарпаття».

       У закладі функціонує 1  комп’ютерний клас ( 4+1) які підключені до мережі Інтернет. 

      Кабінети  Нової української школи забезпечені телевізорами, принтерами, ламінаторами та ноутбуками, які теж підключені до мережі Інтернет.

     На даний момент, у зв’язку з епідемситуацією пов’язану з коронавіросною хворобою (COVID-19), усі працівники  гімназії та здобувачі освіти забезпечені медичними масками, Заклад освіти забезпечений паперовими рушниками, сушками для рук, рідким милом, дезінфікуючими засобами для рук і миття підлоги та інших поверхонь.

     Облаштування приміщень закладу не створює загрози травмування  здобувачів освіти та працівників. 

      Приміщення і територія гімназії   підтримуються в належному санітарно-гігієнічному стані.

 Гімназія забезпечена працівниками відповідно до Типових штатних нормативів на 100%: обслуговуючим персоналом у кількості  13  осіб  та учителями (12 осіб), які безпосередньо задіяні у проведенні навчальних занять. Вчителі мають повну вищу педагогічну освіту (12 осіб ) спеціальність та кваліфікація яких відповідають займаним посадам.  

     Якісний склад педагогічного колективу  гімназії  становить:

  • Вчитель – методист – 1
  • Старший вчитель – 2
  • Вища категорія – 7
  • І категорія – 1
  • ІІ категорія –3
  • Спеціаліст – 1

   Директор  гімназії  і його заступник мають повну вищу педагогічну освіту.

Протягом року вчителі  гімназії  підвищують свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі шкільних, районних і обласних семінарів, навчання на курсах післядипломної освіти, онлайн-курсах.

Навчальні предмети (дисципліни) викладають педагогічні працівники, що мають відповідну педагогічну освіту.

 Гімназія працює за затвердженими освітніми програмами, які розроблені для  початкової,  базової  середньої та профільної середньої освіти. Освітні програми в установленому порядку схвалені на засіданні педагогічної  ради і затверджені наказом по  гімназії . Освітні програми розроблені на основі типових:

  • для 1-2 класів – за Типовою освітньою програмою , розробленою під керівництвом Р.Б.Шияна, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 року № 1272  ;
  • для 3 класу – за Типовою освітньою програмою , розробленою під керівництвом Р.Б.Шияна, затвердженою наказом МОН України від 08.10.2019 року № 1273  ;
  • для 4 класу – за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти І ступеня, затвердженою наказом МОН України  від 20.04.2018 року № 407;
  • для 5-9-их класів – за   Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженою наказом МОН України від 20.04.2018 року № 405;

       Мова навчання – українська. Форма навчання – інституційна (очна, денна). У закладі здійснюється педагогічний патронаж (3,4 класи) .  При необхідності використовуються технології дистанційного навчання.

Кожен учень має по одному примірнику підручника з навчальних предметів. Усі вчителі у своїй роботі керуються навчальними програмами та працюють за підручниками і посібниками, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Крім того, забезпечений доступ до електронних версій підручників.

Учні  гімназії  користуються послугами бібліотеки. Бібліотечний фонд закладу складає: підручників – 5321; художньої літератури – 6720, що забезпечує виконання освітніх програм з української і зарубіжної літератури.

      Заклад освіти забезпечений словниками  англійської мови, тлумачними, орфографічними словниками, словниками іншомовних слів українською мовою, довідниковою та методичною літературою яка дозволяє виконувати державний стандарт повної загальної середньої освіти.

Медичне обслуговування здійснює медична сестра закладу спільно з КМП Єзупільською міською лікарнею, підрозділом Стриганецької лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини  . Кожен працівник закладу пройшов обов’язковий медичний огляд (відповідно до законодавства), що відображається в його особистій медичній книжці. Усі учні закладу проходять обовязковий медичний огляд відповідно до законодавства.

З метою організації роботи із підготовки  гімназії до нового навчального року  директор уживає заходів щодо приведення інженерно-технічних комунікацій, устаткування, обладнання у відповідність до чинних стандартів, правил, норм. Задля організованого початку нового навчального року  керівник  наприкінці поточного начального року видає наказ «Про підготовку до нового навчального року»  , яким затверджує план заходів щодо підготовки закладу освіти до нового навчального року та опалювального сезону, план організаційних та ремонтних робіт, що передбачає виконання основних робіт до початку експлуатації приміщень закладу освіти в новому навчальному році, а також визначає склад, завдання і порядок роботи робочої комісії з перевірки виконання організаційних та ремонтних робіт. Крім того, наказом  директора гімназії до початку навчального року створюється постійно діюча технічна комісія з обстеження приміщень, інженерно-технічних комунікацій  гімназії,  яка проводить огляд будівель, приміщень, комунікацій з метою приведення інженернотехнічних комунікацій, устаткування, обладнання у відповідність до чинних стандартів, правил, норм з охорони праці, а також підготовки  гімназії  до опалювального сезону, та складає акт обстеження приміщень та інженерних комунікацій   до початку навчального року та опалювального сезону,   визначає готовність навчальних кабінетів, майстерень, спортзалів, ігрових та спортивних майданчиків, інших приміщень до нового навчального року і складає акти-дозволи на введення їх в експлуатацію  . До акт-дозволу на введення в експлуатацію спортзалу і спортивних споруд додаються відомості про випробування навчального спортивного обладнання, що розміщено в них для використання в освітньому процесі. Після огляду постійно діючою технічною комісією заклад освіти приймає в експлуатацію комісія, створена за наказом відповідного органу управління   освітою  , до якої входять  директор гімназії освіти, представник профспілкової організації  гімназії  а також представники місцевих органів державного нагляду , та видає акт готовності до нового навчального року.

          Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх . Кожні три роки навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності проходять на базі методичних підрозділів органів управління освітою або в закладах освіти та навчальних центрах, визначених місцевими органами управління освітою проходять:  директор гімназії , відповідальні за організацію роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності інші працівники, які є членами постійної комісії з перевірки знань.

 Працівники  гімназії працюють згідно з посадовими інструкціями та інструкціями з охорони праці. З працівниками гімназії ,один раз на три роки.  проводяться навчання з охорони праці, результати яких оформляються протоколом. Інструкції з охорони праці, з пожежної безпеки для педагогічних та технічних працівників розроблені і ознайомлено працівників, що засвідчує підпис.

Системно проводяться інструктажі з основ безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, охорони праці з усіма учасниками освітнього процесу. Вони фіксуються у журналах реєстрації вступного, первинного, позапланового, цільового інструктажів з охорони праці та основ безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, на сторінках класних журналів.

Класними керівниками  проводяться  з учнями бесіди щодо запобігання загибелі та травмування дітей під час надзвичайних ситуацій із визначенням заходів, спрямованих на поліпшення засвоєння учнями норм безпечної поведінки.  Також проводяться  батьківські збори із питань пожежної безпеки та забезпечення безпеки життєдіяльності дітей у побуті, особливо під час зимових канікул. У рамках місячника відбуваються :

  1. Виступи дружини юних пожежників «Правила поведінки при пожежах» для учнів 1–4 класів.

 2.Конкурс на кращий малюнок з питань безпеки життєдіяльності (1-9 кл.)

 3. Конкурс творчих робіт «Рятувальник – професія героїчна», «Діти проти надзвичайних ситуацій» (5-9 кл.)

 4.Написання диктантів з учнями 3-9 класів, які стосуються безпеки життєдіяльності дітей.

У закладі ведеться документація з розслідування нещасних випадків виробничого та невиробничого характеру. Всі випадки травматизму розслідуються комісією з оформленням відповідного акту. За останні 5 років серед працівників нещасних випадків не було.  

Розроблені плани евакуації, встановлені та обладнані відповідно до вимог пожежні щити, наявні вогнегасники, пожежна водойма на території закладу.

Умови праці працівників, навчання та виховання учнів відповідають Санітарному регламенту для закладів загальної середньої освіти. Засновник,  адміністрація  гімназії  дбають про здоровязберігаюче середовище для всіх учасників освітнього процесу
Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.